Tüm Bloglar

Konya Şeker’in 22 bin tonluk tevzi gübre ihalesini kazanan HEXAFERM, Kayseri Şeker’den de 10 bin tonluk gübre siparişi aldı.

HEXAFERM, Ocak 2018’de Panko Birlik’in bünyesinde yer alan Türkiye’nin en büyük şeker fabrikaları Konya Şeker’in gübre ihalesini kazanarak ve Kayseri Şeker’den gübre siparişi alarak sektörde büyük bir dönüşümün öncüsü oldu. Konya Şeker bütün şeker fabrikalarından farklı olarak bir kez daha tevzi gübre ihalesine “organomineral gübre” olarak çıktı ve HEXAFERM 22 bin tonluk bu ihalenin kazananı oldu. 2014 yılından bu yana birçok ortak çalışma yürütülen Kayseri Şeker ise ihtiyacının yarısı olan 10 bin tonluk gübre siparişini 5 bin artı 5 bin ton olarak HEXAFERM’e verdi. Böylelikle Türkiye’nin en büyük şeker fabrikaları, gübre ihtiyaçlarının tamamına yakınını organomineral olarak karşılamak üzere sektörde önemli bir değişim göstermiş oldu.

HEXAFERM HER YERDE!

HEXAFERM piyasaya çıktığı tarihten bu yana her yıl Bursa, Adana, Antalya ve Kayseri’deki tarım fuarlarına katılım gösteriyor. Şirket üst düzey yetkililerinin, satış müdürleri ve temsilcilerinin yer aldığı fuarlarda standa gelen ziyaretçiler ve misafirler HEXAFERM ürün gamı, HEXAFERM’in farkı ve faydaları hakkında bilgilendiriliyor, basın mensuplarına röportajlar veriliyor.

2017 yılı itibariyle “Meraklı Sadık” lakaplı “Çiftçi Sadık” maskot karakterini aileye ekleyen HEXAFERM, ilk kez 29 Kasım 2 Aralık 2017 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilen Growtech Eurasia Fuarı’nda Çiftçi Sadık’ı ziyaretçilerine tanıttı. Köylünün bir nevi abisi, bilirkişisi olan Çiftçi Sadık’ın, HEXAFERM’in fark ve faydalarını anlattığı videoları fuarda katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.