Ürünler

“Sadece bugünü değil, geleceği de düşünen sürdürülebilir verimli tarım anlayışı”

Türkiye’nin ilk kompost kaynaklı organomineral taban gübresi olma özelliğini taşıyan HEXAFERM; toprağın ve bitkinin ihtiyaç duyduğu mineralleri, bitki besinlerini ve organik maddeyi tek bir formülasyonda sunarak toprağın kalitesini ve verimini artırır, çiftçiye kolaylık ve kazanç sağlar.

Türkiye’nin düşük organik maddeli ve alkali karakterli toprak yapısı göz önünde bulundurularak oluşturulan özel formülü sayesinde HEXAFERM; toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını iyileştirir, toprağı daha gözenekli ve havalanan bir yapıya getirerek işlenmesini kolaylaştırır, minerallerin daha kolay emilmesini sağlar.

Yapısındaki yüksek hümik fülvikli organik madde, iz elementler, elementel kükürt ve çinko ile toprağın su tutma kapasitesini artırır, pH’ını dengeler, çinko klorozunu önler ve toprağa giren kimyasal madde miktarını azaltarak çevreye verilen zararı büyük ölçüde engeller.

Sunduğu sağlıklı büyüme ortamı ile bitkiyi aşırı soğuğa, aşırı sıcağa ve kuraklığa karşı da dayanıklı hale getirir.

HEXAFERM, yenilikçi bir organomineral taban gübresi olmasına rağmen çiftçinin alışmış olduğu mibzer ve fırfır gibi geleneksel yöntemlerle de toprağa uygulanabilir.